Anasayfa / Cristall 1.50
Cristall 1.50

Genel Özellikler

- Katarakt ameliyatı olanlar ve yüksek hipermetroplar için üretilen,gizli lentiküler, estetik ve iyi görüş sağlayan organik asiferik camlardır.

- Tek görüşlü ve bifokal çeşitlerde üretilmektedir. UV 350nm. CRISTALL GÖZLÜK CAMLARI

- Bugüne dek Afakili kişiler kişiler için elimizdeki mevcut lensler, merkezi bir küresel yüzeye sahip olmaları nedeniyle oblig astigmatizmi ve alan eğriliğini büyük ölçüde arttırarak net görüntü alanını kısıtlamaktaydı.

- Cristall camlar, afakili kişilerin fizyolojik ve psikolojik ihtiyaçlarını yakından karşılamak amacıyla, en karmaşık optik yüzeylerin üretiminde kullanılan ileri teknoloji sayesinde ortaya çıkmıştır.

- Cristall camlar, 1.5 , 1.6 ve 1.67 indeks seçenekleri , +22 numaraya kadar yapılabilirliği ve asiferik tasarımının sağladığı faydalar sayesinde günümüzde afakili kişiler için en mükemmel çözüm olmuştur.

- Cristall gözlük camları, pürüzsüz ve kesintisiz dışbükey yüzeyi sayesinde kullanım kolaylığı sağlar.

- Dışbükey yüzeyde bir bölgeden diğerine geçişte, merkez, ara bölge ve periferik bölge olmak üzere görünmeyen üç bölge bulunmaktadır.

- Periferik bölge,Aşırı merkezi kalınlık olmadan büyük bir çapın avantajlarını sağlar, böylece geniş bir çerçeveler seçeneği sunar.

- Ara bölge, Anüler skotomu bastırır.

- Merkez bölge,Hemen hemen tüm yan sapmaları ortadan kaldırarak net görüş alanı sağlar ve böylece en iyi retina görüntüsünü verir.

- Bu bölgeler sayesinde görüntü sapmaları ortadan kaldırılarak netlik sağlanır.

- Lensin kenarında bulunan prizmatik etkiden anüler skotom oluşur ve sadece yüksek diyotrili + camlarda algılanabilir.

- Göz hareket ederken nesnelerin bir görünüp bir kaybolması kullanıcıya zorluk verir.

- Cristall camlarda halkamsı bölge ile optik bölgeyi çevreleyen prizma etkisinde değişiklikler yapılarak ölü açı bastırılmıştır.