Anasayfa / Anateo
Anateo

Anateo, göz anatomisini dikkate alarak üretilen ilk ve tek progressive camıdır.

Dijital yüzey işleme teknolojisi kullanılarak üretilen Anateo'da , aynı zamanda Biyometri teknolojisi kullanılarak, Gözün şekli (Anatomisi) dikkate alınır. Göz Anatomisi Miyop (Uzun göz) ve Hipermetrop (kısa göz)'da farklılık gösterir. Kullanıcının günlük yaşamında yaptığı göz hareketlerinin dikkate alınması ve buna özel bir tasarım yapılmasıyla kullanım uyumu artar ve görme alanları genişler.

Anateo, 2010 yılında Uluslararası Silmo 2010 Fransa Fuarında, tasarım alanında Altın ödüle layık görülmüştür.

Aynı zamanda

Anateo, Çift yüzey tasarımlı dijital hesaplama teknolojisi ile en geniş ve rahat yanal görme bölgeleri sağlar. Bu sayede kullanıcının uyum problemi ortadan kaldırılmış olur.

Anateo Mio: "Mio" seçeneği ile Anateo tam olarak kişiselleştirilebilir

Özellikle standart dışı (büyük, küçük, bombeli) çerçevelerde kullanılması tavsiye edilen “Mio” işlemi ile; kullanıcının göz-cam mesafesi, çerçeve eğim açısı (pantoskopik açı), çerçeve bombe açısı, okuma mesafesi ve göz bebeğinin çerçeve şeklindeki pozisyonu dikkate alınarak üretim yapılır.

Mio seçeneği özel bir işlemdir ve tüm Anateo camlara uygulanabilir.

Anateo Organik (Plastik)

Günümüzde progressive camlar büyük çoğunlukla organik ve türevi camlardan üretilmektedir. Bunun en büyük nedeni organik camların yapısının çerçeve montajına daha uygun olması ve hafifliğidir.

Anateo Transitions®

Transitions, organik camın hafifliğiyle fotokromik camın rahatlığını birleştiren gözlük camıdır.

Transitions özelliği detaylı bilgi için tıklayınız.