Anasayfa / 28 Nisan Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü
28 Nisan Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü / 28.4.2016

28 Nisan tüm Dünyada İş Sağlığı ve Güvenliği Günü olarak kutlanıyor.


İş yerinde güvenliğin ve sağlık koşullarının önemini vurgulamak için 28 Nisan 1919'da Versay Barış Konferansı sonrası ILO (Uluslararası Çalışma Örgütü) anayasası kesinleşmiştir.
Bununla beraber İş güvenliği ve sağlığının  bir insan hakkı ve ayrılmaz bir parçası olduğu ILO 'nun koruması gereken konuların merkezine alınmıştır.

Kutlamaların 90. yılında Uluslararası Çalışma Örgütü Başkanı Mr. Juan Somavia yayınladığı mesajında 'İşyeri hayat veren olmalıdır, hayat alan değil. Her insan güvenli bir işe layiktir' diye vurgu yapmıştır.
İşbir Optik olarak çalışma ortamının iyileştirilmesi ve güvenliğin artırılması konularında yaptığımız bir çok çalışma yıllardır belgelerimiz ile de desteklenmektedir.
Diğer iş yerlerinde de işçi sağlığını korumak,  daha güvenli çalışmaya katkı sağlamak amacıyla 2015 yılından beri Numaralı  İş Güvenliği Gözlüklerinin de üretimine başlanmıştır.

Güvenli Çalışma Ortamı ve Kazasız İş Yerleri için üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz...  İş Sağlığı ve Güvenliği gününüz kutlu olsun!
 
 
Visionart Numaralı İş Güvenliği Gözlükleri için tıklayınız