Anasayfa / İŞBİR OPTİK DÜNYA GÖRME GÜNÜ ETKİNLİĞİ
İŞBİR OPTİK DÜNYA GÖRME GÜNÜ ETKİNLİĞİ / 13.10.2017

12 Ekim 2017 “Dünya Görme Günü” kutlamaları kapsamında, İşbir Optik sosyal sorumluluk projelerine imza atmaya devam ediyor.

Ankara Akyurt Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı Akyurt İlçe Sağlık Müdürlüğü, Akyurt Devlet Hastanesi, Yıldırım Beyazıt İlkokulu ve İşbir Optik işbirliği ile gerçekleştirilen projede, ilkokulda görev yapan 28 öğretmene eğitim verildi. Göz Hekimi Prof. Dr.Ayşen Topalkara tarafından verilen eğitimlerde, öğrencilerde görme sorunlarının nasıl tespit edileceğine dair bilgilere yer verildi. 12 Ekim’de bazı sınıflarda yapılan testlerle başlayan proje, sorun tespit edilen çocukların ailelerine bilgi verilerek, Akyurt Devlet Hastanesine sevkleri ile devam edecek ve burada tedavileri ile ilgili süreçler takip edilecektir. Göz kusuru bulunan ve gözlük reçete edilen çocuklara İşbir Optik tarafından ücretsiz cam ve çerçeve sağlanarak, yine aynı ilçede bulunan optikçilerden almalarına olanak sağlanacaktır. Projemiz ay sonuna kadar devam edecek ve yaklaşık 1000 öğrenci görme sorunları konusunda bu testlerden geçirilecektir.

Türkiye’nin lider optik cam üretici firması olarak, tüm çocuklarımızın göz sağlığına vereceğimiz önem ile, onların toplumumuza değer katan bireyler olarak yetişmelerine destek olmaya devam edeceğiz.

İşbir Optik Ailesi olarak, Dünya Görme Gününüzü Kutlarız!