Neksia

 

GÜNLÜK İŞLERİMİ YAPABİLECEĞİM BASİT VE GÜVENİLİR BİR KESİM SİSTEMİNE İHTİYACIM VAR.

NEKSİA İş yükünüzü sırtlamaya hazır.

Essilor, kullanım kolaylığı ve verimliliği ile kendini kanıtlamış olan yüksek performans ve hassas kesim sistemlerindeki tecrübelerini; kullanıcı dostu Neksia’da birleştirdi.

8.4 inç renkli dokunmatik ekran, makine kullanımını çok kolay hale getiriyor. İşlev bazlı simgeleri, hızlı ve kolay bir şekilde, sadece parmak ucu dokunuşu ile seçersiniz.

Sistemde cam kesimi ile ilgili yapılacak tüm seçimler, sistemin okuyucu bölümünden ayarlanabilir. Kesicide yapılacak tüm iş ayarlarını merkezleme ekranında seçebilir, kesicide sadece iki tuşa basarak kesim işlemini başlatabilirsiniz. Gerekirse, kesicideki cam kalınlığı ölçümünden sonra bile ayarları değiştirebilirsiniz.

Renkli dokunmatik ekran veya opsiyonel barkod okuyucu sayesinde, daha önce hafızaya almış olduğunuz modellere ulaşabilir veya yaptığınız işi hafızaya alarak zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Hızlı, kolay ve geliştirilmiş çerçeve okuma

'Otomatik çerçeve seçim’ seçeneğ, basit çerçeve sıkıştırma ve hızlı çerçeve okuma ile donatılmış Neksia; çocuk çerçeveleri, çok dar çerçeveler ve ince uzun çerçeveler gibi her tipteki çerçeveyi okutmanızda yardımcı olur.

Otomatik delik tanıma

Opsiyonel olan otomatik delik tanıma özelliği sayesinde; cam büyüklüğü, delik yerleri ve çapları ( cam boyanmaksızın) otomatik olarak tespit edilir.

Konforlu merkezleme ve vantuzlama

Neksia, sizi merkezleme ve vantuzlamayı, basit ve kusursuz şekilde yapmanızı sağlayacak değerli özellikler ile donatır.

 • Geniş merkezleme alanına cam kolayca yerleştirilir.
 • Akıllı hedefleme ve paralaks hatalardan arındırılmış merkezleme sayesinde hassasiyet arttırılmıştır.
 • Kullanıcı alışkanlıklarını öğrenen ekran ara birim cihazından faydalanın.
 • Geliştirilmiş aks hassasiyeti

  Yeni kesim sistemi algoritması ve kesim baskısı düzenlemesinin birleştirilmesi ile kesim durumu ne olur ise olsun en iyi sonucu garanti eder

  • - Cam hammaddesine, şekline ve kalınlığına göre kesim hızını en iyi seviyeye çıkarır ve en hızlı kesim zamanı ile cam modeli ve ayarlarını garanti eder.
  • - Yeni destekli kesim sistemi sayesinde; yeni nesil kaygan kaplamalı camlarda, dikdörtgen şekillerde ve hassas camlarda aks kaymasının önüne geçer.

   

  En iyi kesim zamanı

  Yapacağınız işlerin %90’ında, mükemmel şekilde hesaplanmış balık sırtı, nilor kanalı ve delik yerleri elde etmek birkaç tık ötede. Cam hammadde ve çerçeve cinsi ne olursa olsun; ayarlar, camın çerçeveye montajı açısından ideal konumdadır.

  Akıllı çapak alma

  Neksia’nın patentli çapak alma taşı, camın şekline ve bazına göre aynı oranda baskı uygulayarak camın çapağını mükemmel alır.

 

Ürün Broşürü için tıklayınız!