Size Yardımcı Olacak Bazı Sorular
Işığa karşı hassas renkli gözlerim var ve gece karşıdan gelen aracın farları gözümü çok alıyor. Ne tür gözlük camı kullanmam gerekir?

Yansıma önleyici (anti-refle) kaplamalar, gözlük camındaki yansımaları en aza indirdikleri için kullanıcılarına daha net ve rahat görüş sağlarlar. Aynı zamanda, gece araç kullanırken karşıdan gelen araçların farlarının rahatsız edici etkilerini azaltırlar. Yansıma önleyici kaplamalar, mineral, organik, polikarbonat ve Trivex olmak üzere bütün cam
cinslerine uygulanabilir.

Yeni gözlüğümle rahat edemedim, ne yapmalıyım?

Gözlük camlarınızla rahat edememenizin bir çok sebebi olabilir. Doğru reçete, doğru üretim, doğru montaj ve doğru kullanım aşamalarından birisinde sorun olduğunda, rahat edemeyebilirsiniz.
Geleneksel üretim teknikleri ile üretilen tüm camlarda, odaktan dışarı doğru (camın kenarlarına) gidildikçe numaraların değişmesi, görüntünün kayması, özellikle yüksek numaralarda normaldir.
Ancak montaj sonrasında, gözlüğünüzün bazı sap ve plaket ayarlarının yapılması gerekebilir.
Camlarınızın montaj kontrolü için gözlükçünüze başvurmanızı tavsiye ederiz.
Ayrıca bizim sorumlu olduğumuz “doğru üretim” aşamasının kontrolü için, gözlüğünüzü, satın aldığınız gözlükçünüz vasıtasıyla fabrikamıza incelenmek üzere de gönderebilirsiniz.
Fabrikamızda yapılacak inceleme sonucu, gözlükçünüze hitaben raporlanacaktır.

Gözlüğü taktığımda, gözüm normalden büyük/küçük görünüyor. Ne önerirsiniz?

Gözlerinizin karşıdan büyük veya küçük görünmesi etkisi, asiferik tasarımlı camlarda daha az olur. Bunun için gözlükçünüzden, asiferik tasarımlı camları isteyebilirsiniz. Ayrıca yeni, Dijital Yüzey İşleme Teknolojisi ile üretilen Asfeo camlarımızı da tercih edebilirsiniz. Çoklu asiferik tasarıma sahip, homojen numara dağılımı ile gözlerinizin büyük veya küçük görünmesi azalacağı gibi, odaktan dışarı doğru gidildikçe de görüntü bozulması azalmaktadır.

Numaralı güneş gözlüğü camı yapılır mı?

Evet. İstediğiniz renkte ve ayrıca seçtiğiniz markalı gözlüğün camının renk numunesine göre numaralı camlar üretilebilmektedir. Bunların yanında, polarize özelliğe sahip camlar da numaralı üretilebilmektedir.

Gözlük camlarım çok kalın duruyor, nasıl daha ince olur?

Camların indeksi arttıkça, inceliği de azalır. Ancak ne kadar küçük bir çerçeve seçerseniz, camların merkez veya kenar kalınlığı da o kadar ince olacaktır. Miyop veya hipermetrop, her iki kırma kusuru için de, indeks ve seçilen çerçeve ebadı önemlidir.

Gözlüğümle ilgili sorunum için başka bir gözlükçüye başvurabilir miyim?

Normal şartlarda, satın aldığınız gözlükçüye başvurmanız gerekir. Ancak, ikamet adresiniz değiştiyse, iletişim bölümündeki formu doldurarak, bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Progressive cama alışmak kolay mıdır?

Çoğu durumda, evet. Progressive kullanıcıları için 1 – 2 hafta süren uyum süreci vardır. Bu süreçte kullanıcı farklı mesafeyi görmek için camın neresinden bakması gerektiğini öğrenir. Bu süreçten sonra kullanıcı yeniden eskisi gibi görmeye başlar. Yeni teknoloji ürünü camlarımızla bu uyum süreci iyice kısalmıştır. Tabii bu süre, kişilere bağlı olarak değişir.

Gözlerim ışıktan rahatsız oluyor ne önerirsiniz?

Size, değişen ışık koşullarında koyulaşarak görüş konforu sunan Transitions markalı fotokromik (ışıkta koyulaşan) ürünleri tavsiye edebiliriz. İleri derecede ışık hassasiyeti için, az gören yardım araçlarında bulunan, özel renklendirmeye sahip camlarımızı önerebiliriz. Doktorunuz tarafından tavsiye edilebilen bu camlar için lütfen gözlükçünüze başvurunuz.
Gözlükçünüz, doktorunuz için deneme setini şubelerimizden talep edebilir.

Ürün ile birlikte verilen sertifikadaki rakamlar ve yazılar neyi ifade ediyor?

1- Çap
Ürün çap bilgisi tanımlanır.

2- Ürünün adı ve Özelliği
Sipariş edilen ürünün adı ve genel özelliği yer alır. Örneğin; StartUp Arvex 1.53 AS. Burada ürünün adı, Asiferik görüşe sahip olduğu, 1.53 indekste olduğu belirtilmiştir.

4-Müşteri Numarası
Siparişi alan optikçinin müşteri numarası

5-Camın Gönderiliş tarihi
Camın fabrikadan çıkış tarihi

6-Sipariş Numarası
Sipariş edilen camın, sipariş numarası

7-Boyama – Kaplama
Sipariş edilen camda sağ ve sol gözde isteğe göre boyama, kaplama özellikleri yer almaktadır.

9- Kaplama Cycle Numarası
Siparişin hangi sırada kaplamaya girdiği, dolayısıyla ürünün üretim takibindeki sırasıdır.

10- Özel İşlem
Sipariş herhangi bir özel işlem aldıysa belirtilir.

11-Optikçi Adı
Siparişi veren optikçi adı.

12- Kart sahibi
Sipariş sahibi son kullanıcının ad soyadı.

14-Optikçi telefonu
Siparişi veren Optikçi telefon numarası.

15- Hediye çekiliş numarası
Sadece son kullanıcı için verilmiş çekiliş numarasıdır. Müşteri bu numarayı www.isbiroptik.com’a girerek sistemden kendisine atanmış bir numara alır. Bu numara ile optikçisine giderek özel hediyeler kazanabilir.???

16- Progressive cam adisyonu
Cam üretiminde kullanılmış progressive cam adisyonudur.

17- Progressive cam axı
Cam üretiminde kullanılmış olan progressive cam axıdır.

18- Prizma, Odak Kaydırma, UV4 adisyon
Uygulanan özel işlemin adisyonu

19- Prizma, Odak Kaydırma, UV4 aks
Uygulanan özel işlemin aksı

Size sipariş verebilir miyim?

Gözlük camı bir “ara ürün”dür. Gözlükçüler, cam ile çerçeveyi bir araya getirerek, nihai ürün olan gözlüğü üretirler.
Gözlük haline dönüşürken; gözlükçü tarafından ölçümler alınması, seçilen çerçeveye göre kesim, sonrasında montaj ve ayar yapılması gibi bir çok önemli işlem gerektirmektedir. Sizden siparişi alırken de, ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi öğrenerek, size en uygun camı seçmesi gereklidir. Yasal olarak, bu üretim (montaj) ve satışı yalnızca “optisyen” diplomasına sahip optik mağaza çalışanları yapabilir. Dolayısıyla ihtiyaçlarınıza uygun en iyi öneriyi size yine bir gözlükçü yapacaktır.

İşbir Optik hangi marka gözlük camı üretir ve satar?

VisionArt ve Nikon.

Telefonlara neden cevap vermiyorsunuz?

Fabrikamızda son kullanıcılarla ilgili bir yetkili bulunmamaktadır. Dolayısı ile son kullanıcı talepleri telefonda karşılanamamaktadır. Sıkça sorulanlarda, sorunuza yanıt bulamadıysanız, bize iletişim formu ile ulaşabilirsiniz.

Gözlük camlarında sorun olduğunu düşünüyorum. Ne yapmalıyım?

Ürünlerimiz üretim hatalarına karşı 2 yıl garantilidir. Gözlük camlarımız; çizilme, kırılma, çatlama vb. darbe veya kimyasal teması sonucunda hasar görmesi durumunda garanti dışındadır. Gözlük camlarımız TSE, ISO9001 ve CE standartlarında üretilmekte olup, tüm güvenlik testlerinden başarı ile geçtikten sonra sizlere sunulmaktadır. Camlarınızdaki sorunun tespiti için, fabrikamız kalite kontrol laboratuvarlarında incelenmesi gerekmektedir.
Dolayısı ile camlarınızı optikçinize götürerek, incelenmesini talep etmelisiniz.

Gözlük camlarında anti-refle kaplama seçeneği var. Kaplamalar ne işe yarar?

Anti-refle kaplamalar gözlük camlarında meydana gelen yansımaları azaltarak daha keskin ve net görüş sağlamak amacıyla yapılır. Işın demetinin gözlük camına yansıyıp geri dönmesini engellediği için kontrast ve berraklığı artırır. Bunun anlamı düşük ışıklı ortamlarda, örneğin gece araba kullanırken ( karşıdan gelen aracın farları gözü yorar) daha iyi görüş sağlar.

Gözlük camlarımın darbelere karşı dayanaklı olmasını istiyorum. Ne tür gözlük camı kullanmalıyım?

Polikarbonat & Trivex camlar darbelere karşı en dayanıklı gözlük camlarıdır. Organik camlar ise nispeten dayanıklıdır. Özellikle spor yapanlar ve çocuklar için en uygun seçenek polikarbonat veya Trivex camlardır. Polikarbonatın dayanıklılığı konusunda, kurşun geçirmez camların polikarbonat camlardan yapıldığını söylemek herhalde yeterince açıklayıcıdır. Trivex camlar ise polikarbonat cama göre berraklığı ve geçirgenliği ile ön plana çıkarlar. Trivex camların indeksi 1,53 olduğundan, 1,59 indeksli polikarbonat camlara göre aynı diyoptri ve çapta biraz daha kalın düşer. Ancak hiçbir cam kırılmaz değildir. Yeterli bir baskı uygulanırsa her cam kırılabilir.

Camlarınızı nereden temin edebilirim?

Visionart markalı ürünlerimizi, ürün kataloglarımızın bulunduğu ve ürünlerimizi satan, Türkiye çapındaki hemen hemen tüm gözlükçülerden temin edebilirsiniz.

Size önerebileceklerimize, aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://www.isbiroptik.com/onerilen/gozlukculer

Hangi durumlar garanti kapsamına girmez?

Fabrikamızdaki Kalite Kontrol incelemesi sonucu camlarınızda üretimden kaynaklı herhangi bir kusur tespit edilmesi halinde camlarınız garanti kapsamında yenilenir. Aşağıdaki kullanım önerilerine uymamaktan kaynaklı: kırılma, çizilme, çatlama vb gibi hasarlar garanti kapsamına girmez.

Kullanım Önerileri
Camlarınzı teslim aldığınızda herhangi bir çizik, çatlak yada kırık olmadığına dikkat ediniz.
Gözlüğünüzü tek elle takıp çıkarmayınız.
Camlarınızı temizlerken önce ılık su ile yıkayarak tozlardan arındırınız, her zaman özel silme bezi ile siliniz. Kravat, gömlek gibi sert dokularla temizlemeyiniz.
Camlarınızın herhangi bir kimyasal ile temasından kaçınınız. Saç spreyi, parfüm gibi kimyasalların sıçramasını önleyiniz,  aseton ya da kolonya gibi alkol içerikli maddelerle temizlemeyiniz.
Camlarınızla denize girmekten sakınınız,  tuzlu su ve klorlu su  ile temas ettirmeyiniz.
Aşırı terlemeye bağlı yıpranmaları önlemek için sıkça yıkayınız.
Güneş ve çeşitli ısı kaynaklarına maruz bırakmayınız. Arabanın ön paneli gibi yaz aylarında yüksek sıcak ortamlarda,  ya da kışın kalorifer yakınında muhafaza etmeyin.
Gözlüğünüzü kullanmadığınız zamanlarda, çizilme, sıkışma, darbe sonucu oluşabilecek çatlama ve kırılmalara karşı kılıfında muhafaza ediniz.
Camlarınızı sert bir yüzeye temas edecek şekilde ters koymayınız.
Sapları kapalı durumdayken sap uçlarının camın iç yüzeyini çizmediğinden emin olunuz.
Sauna, hamam gibi aşırı sıcak ortamlara gözlük ile girmeyiniz, kaynak atölyesi ve kimya laboratuarı gibi çalışma  ortamlarında koruyucu özel gözlük kullanınız.
Göz sağlığınız için en az yılda bir kez doktor kontrolünden geçmeniz tavsiye edilir.
Herhangi bir problem yaşadığınızda camlarınızın garanti kapsamında incelenebilmesi için: cam güvence sertifikanızı, ürün faturanızı veya cam zarflarınızı muhafaza ediniz. Camlarınızla ilgili her türlü sorun için gözlükçünüze başvurmalısınız.

Hangi Gözlük Camını Seçmeliyim?

Gözlük camı seçimi, hem görüşünüzü, hem de görünüşünüzü etkileyen önemli bir karardır.

Size en uygun gözlük camını seçmek için 3 unsur vardır:

Materyal, Tasarım, Kaplama.

Seçim için camın materyalinden başlayabilirsiniz.

Materyal camın sağlamlığını ve optik kalitesini belirler:

Mineral -> Yüksek optik kalite, uzun ömür ve yüksek numaralarda incelik arayanlar içindir.

Organik (Plastik) -> Gözlük camında hafiflik arayanlar için idealdir.

Polikarbonat -> Kırılmaya karşı dayanıklılık isteyen, özellikle çocuklar ve riskli işlerle çalışanlar için uygundur.

Trivex -> Kırılmaya dayanıklı olup yüksek optik kalite arayanlar içindir.

Tasarım görüş düzeltmesini sağlar. Camınız tek görüşlü veya çok görüşlü (progressive cam) olabilir.

Yalnızca: Miyop, Hipermetrop ve/veya Astigmat probleminiz var ise, tek görüşlü cam tercih etmelisiniz.

Eğer 40 yaşından büyük ve presbiyop (yakın mesafeye odaklanamama) olmuş iseniz çok görüşlü bir cam seçebilirsiniz.

Hem uzak, hem yakın ayrı gözlük kullanmaktansa, çok görüşlü bir cam tercih edebilirsiniz.

Üstelik presbiyop olup, herhangi bir kırma kusurunuz (miyop, hipermetrop, astigmat) olmasa bile, çok görüşlü bir cam tercih edebilirsiniz.

Bifokal camlarda, camın altında küçük bir pencere vardır. Presbiyoplar veya mesleki faaliyetlerde kullanıma uygundur.

Modern Progressive camlarda, uzaktan yakın alana geçiş kesintisizdir. Üretim teknolojilerinin gelişimi, progressive camlarda uyum korkusunu da yok etmiştir.

Modern tasarımlı progressive camlara, - kişiye göre değişmekle beraber -, anında uyum sağlanabilir.

Kaplama ise, camın optik kalitesini (ışık geçirgenliğini) artırır ve temizlenmesini kolaylaştırır.

Kaplamasız bir camın geçirgenliği, yaklaşık olarak %8 kayba uğrar. Bu da cisimleri o yüzdede daha az net görmemize sebebiyet verir.

Ancak modern Yansıma Önleyici kaplamalar ile, bu kayıp giderilerek, geçirgenlik %99′a ulaşır.

Ayrıca hayatımızın vazgeçilmezi gözlüklerinizi temiz tutmak için kaplamalı cam tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Cam seçimi, optisyeninizin de yardımıyla, bu üç öğeyi ihtiyaçlarınız ve bütçenize en uygun şekilde bir araya getirmeyi içerir.

Camlarımın uzun ömürlü olması için ne yapmalıyım?

Aşağıdaki kullanım önerileri, yaşanmış gerçek olaylardan tecrübe edilerek yazılmıştır.

Çok istisnai bir üretim kusuru olmadıkça, şikayetlerin hemen hepsi, kullanıma bağlı sebeplerden meydana gelir.

Aşağıdaki önerileri dikkate alırsanız, camlarınızın ömrü uzun olur.

Ancak eşyanın tabiatı gereği, zaman geçtikçe, camlar optik kalitelerini yitirerek eskir.

Kendi sağlığınız için önerimiz, yılda bir defa, göz doktorunuzu ziyaret ediniz.

 

Kullanım Önerileri

Camlarınzı teslim aldığınızda herhangi bir çizik, çatlak yada kırık olmadığına dikkat ediniz.
Gözlüğünüzü tek elle takıp çıkarmayınız.
Camlarınızı temizlerken önce ılık su ile yıkayarak tozlardan arındırınız, her zaman özel silme bezi ile siliniz. Kravat, gömlek gibi sert dokularla temizlemeyiniz.
Camlarınızın herhangi bir kimyasal ile temasından kaçınınız. Saç spreyi, parfüm gibi kimyasalların sıçramasını önleyiniz,  aseton ya da kolonya gibi alkol içerikli maddelerle temizlemeyiniz.
Camlarınızla denize girmekten sakınınız,  tuzlu su ve klorlu su  ile temas ettirmeyiniz.
Aşırı terlemeye bağlı yıpranmaları önlemek için sıkça yıkayınız.
Güneş ve çeşitli ısı kaynaklarına maruz bırakmayınız. Arabanın ön paneli gibi yaz aylarında yüksek sıcak ortamlarda,  ya da kışın kalorifer yakınında muhafaza etmeyin.
Gözlüğünüzü kullanmadığınız zamanlarda, çizilme, sıkışma, darbe sonucu oluşabilecek çatlama ve kırılmalara karşı kılıfında muhafaza ediniz.
Camlarınızı sert bir yüzeye temas edecek şekilde ters koymayınız.
Sapları kapalı durumdayken sap uçlarının camın iç yüzeyini çizmediğinden emin olunuz.
Sauna, hamam gibi aşırı sıcak ortamlara gözlük ile girmeyiniz, kaynak atölyesi ve kimya laboratuarı gibi çalışma  ortamlarında koruyucu özel gözlük kullanınız.
Göz sağlığınız için en az yılda bir kez doktor kontrolünden geçmeniz tavsiye edilir.
Herhangi bir problem yaşadığınızda camlarınızın garanti kapsamında incelenebilmesi için: cam güvence sertifikanızı, ürün faturanızı veya cam zarflarınızı muhafaza ediniz. Camlarınızla ilgili her türlü sorun için gözlükçünüze başvurmalısınız.

Camlarım nasıl daha ince olur?

Yüksek numaralı gözlük kullanıyorum ve sağ-sol numaralarım arasında çok fark var. (-4,25 2,75) , ( -2,25 1,50 ) Daha önce kullandığım gözlüklerde hep incelik farkı oldu; hiç estetik değil; bunu nasıl çözebilirim?
Camların diyoptrilerine göre merkez kalınlıkları değişmektedir. Bu nedenle aynı çerçeveye takılacak iki camın numaralarından biri diğerinden çok daha yüksekse, camlar arasında dikkat çekici bir kalınlık farkı oluşur. Estetik olmayan bu durumu ortadan kaldırmak için, numarası düşük olan, dolayısıyla merkez kalınlığı ince olan camın merkez kalınlığının bilinçli olarak yüksek tutularak, numarası yüksek olan dolayısıyla merkez kalınlığı fazla olan cama uyum sağlayacak şekilde üretilmesidir. Bu sayede, iki camın kalınlığı birbirine yakın hale getirilir ve görünümünün estetik olması sağlanır.

Gözlerim +3,00 – 1,50 (+, hipermetrop) derece. Gözlük camlarımın ince olmasını istiyorum. Ne önerirsiniz?
Yukarıda verilen bilgilere ek olarak bazı özel işlemler sayesinde + camlar standart indeksli ve standart çaptaki (65 mm) camlara göre çok daha ince olabilir. Bu özel işlemler; çap küçültme, ölçekli rx, asiferik cam ve progressive cam kullanıcıları için bov ve kov özel işlemleridir. (Bu deyimlere ilişkin ayrıntılı bilgi web sayfalarımızda, özel işlemler kısmında mevcuttur). Bu özel işlemlerin ne olduğunu ve nasıl fayda sağlayacağını, VisionArt Gözlük Camlarını satan herhangi bir gözlükçü size açıklayacaktır.

Gözlerim -3,00 (-, miyop) derece. Gözlük camlarımın ince olmasını istiyorum. Ne önerirsiniz?
Öncelikle mineral, organik veya polikarbonat camlardan hangisini kullanmak istediğinize karar vermelisiniz. Mineral cam her zaman için diğer camlara göre daha ince olur. Buna karşılık biraz ağırdır. Organik ve polikarbonat cam, mineral cama göre daha hafif olup buna karşılık biraz daha kalındır. Hangi camı kullanmak isterseniz isteyin, numaranıza bağlı olarak yüksek indeksli camlar (organikler için 1.56, 1.67, 1.74 veya mineraller için 1.6, 1.7, 1.8, 1.9) standart indeksli ( 1.5 ) camlara göre daha ince olacaktır. Ayrıca miyop cam kullanıcısı olduğunuz için ne kadar küçük çerçeve seçerseniz gözlük camlarınız o kadar ince ve hafif olacaktır.

İndekslere Göre Kalınlık Kıyaslamaları

 

Progressive (Multifokal) cama uyum sağlayamıyorum ne yapmalıyım?

Örnek Soru : Progressive cam kullanıcısıyım. A4 sayfasındaki bir satırı okuduğum zaman burnumun hizasındaki, sadece 2 cm boyundaki bir yeri net görebiliyorum. Gözlerimi sağa sola oynatmam bir şey değiştirmiyor, başım dönüyor. Yani kısa mesafe camının sadece küçücük bir mesafesinden net görebiliyorum ne yapmalıyım?

İlk kez kullanmaya başladığınız progressive (uzak, orta ve yakın alanlarda net görüş sağlayan) cam sayesinde, birden fazla gözlüğe ihtiyaç duymadan bütün alanlarda net görebileceksiniz. Dünyada milyonlarca insanın kullandığı bu tür gözlük camlarına alışmak kolaydır; sadece biraz zamana ihtiyaç vardır. Ayrıca, hangi mesafelerde net görüş için, gözlüğün neresinden bakılması gerektiğine dair gözlükçünüzün de size bilgi vermiş olması gerekir. En önemli nokta ise, sağa sola ya da aşağı yukarı bakarken gözlerin değil, başın hareket etmesidir. 1- 2 hafta içinde gözlüklerinize alışamadığınız takdirde, lütfen gözlükçünüze başvurunuz.

Sizlere Progressive cam kullanımına dair bir kaç hususu hatırlatmak isteriz:
Uzak mesafeye (sağa, sola ya da aşağı, yukarı) bakarken gözlerin değil başın hareket etmesi gerekmektedir.
Özellikle merdiven inerken; başın eğilerek, camın uzak noktalarından bakılması gerekir.
Yakın alana bakarken, okunacak yazıya doğrudan bakılmalıdır. Camın sağından veya solundan baktığınızda, progressive camların tasarımı gereği o bölgelerdeki şekiller veya yazılar çok net okunamaz.

Gözlük camı ne kadar göze yakın olursa, o kadar geniş alan görürsünüz. (anahtar deliği etkisi)

Progressive camlı gözlük kullanıcıları için 1 – 2 hafta süren uyum süreci vardır. Elbette bu süre, kişilere bağlı olarak değişir.

Kullanım önerileri ile ilgili, gözlükçünüzün tavsiyelerini dikkate almanızı öneririz.

Gözlükçünüzden montaj ayarı talep edebilirsiniz. Gözlüğünüzün plaketlerini açıp, gözünüze daha yakın olmasını sağlayabilirsiniz.

Progressive cam nedir?

Progressive camlar (çok görüşlü) bütün mesafeler için aşağıdan yukarıya doğru ( yakından–uzağa) net görüşü sağlarken, bunu da kesiksiz ve sürekli biçimde sağlayan gözlük camlarıdır. Yakın, orta ve uzak görüşlerin farklı ihtiyaçlara göre tasarlandığı dizaynlar vardır. Optikçiniz, sizin için en ideal camı görüşmeniz sonunda ihtiyaçlarınıza göre önerecektir.

Gözlüğümün camları ile ilgili sorunumda nereye başvurmalıyım?

Sorununuz; cam, çerçeve ve montaj işlemlerinden veya kullanıcı hatalarından kaynaklanabilir. İşbir Optik olarak gözlüğün sadece camlarının üreticisiyiz. Bu nedenle gözlüğünüze dair her türlü sorununuz için, satın almış olduğunuz gözlükçüye başvurmalısınız.

Camlarınızın fiyatlarını öğrenmek istiyorum?

Gözlükçülerde bulunan fiyat kataloglarımızda tavsiye edilen satış fiyatları bulunmaktadır. Gözlük camlarının fiyatı, camların cinsi, numarası ve bir takım özelliklerine bağlı olarak değiştiğinden, en doğru cevabı size bir gözlükçü verecektir. Ürünlerimizi “VisionArt” genel ürün markası adı altında bütün gözlükçülerde bulabilirsiniz.

Camlarımın VisionArt marka olduğunu nasıl anlarım?

Satın almış olduğunuz gözlük camlarının zarflarını gözlükçünüzden isteyebilirsiniz.
Kaplamalı tüm camlarımız ile birlikte güvence sertifikası verilmektedir. Zarfta ve sertifikada camlarınızın numarası ve cinsi yazılıdır.

Camlarımız ile birlikte verilen sertifika ve zarf örnekleri şu şekildedir:

 

 

Işığa karşı hassas renkli gözlerim var ve gece karşıdan gelen aracın farları gözümü çok alıyor. Yansıma önleyici kaplamalar bunu önler diye duydum, doğru mudur? Ne tür gözlük camı kullanmam gerekir?

Yansıma önleyici kaplamalar, anti-refle kaplamalar gözlük camındaki yansımaları en aza indirdikleri için kullanıcılarına daha net ve rahat görüş sağlarlarken aynı zamanda, gece araç kullanırken karşıdan gelen araçların farlarının rahatsız edici etkilerini azaltırlar. Yansıma önleyici kaplamalar, mineral, organik ve polikarbonat olmak üzere bütün cam cinslerine uygulanabilir..